AVANGARDA V

pl
eng
rus
Puchar Mistrza Mistrzw TrekSfera fantastyka rosyjska Blaszana Arena
20 grudnia 2012 Ruszamy lada chwila. Wojskowi wrzeszczą jak opętani. Tak samo jak reszta są ogarnięci odczuwalnym, niepokojącym napięciem, jakby za tymi wrotami kryło się coś nieznanego i niepojętego. I do tego jeszcze ten pieroński upał! Mimo ogłuszającego warkotu silnika dźwigu wyrywającego wrota wszyscy w myślach powtarzamy jedyne słowo, jakie udało się odcyfrować z wrót. Un-Arun-Amar. z prywatnego dziennika Grigorija Wasiljewa

Zapraszamy wszystkich na LARP "Un-Arun-Amar", który odbędzie się 2 lipca 2009 roku na Avangardzie V. Uczestnicy wkroczą w mistyczne wrota koszmaru, jakim okaże się odkryta niedawno krypta pod średniowiecznym zamczyskiem w południowej Syrii. Na razie jednak nie straszmy archeologów i towarzyszącym im wojskowych zagadkami, które kryją się wewnątrz kompleksu, by postawili pierwszy krok w głąb czeluści ciemnych korytarzy Un-Arun-Amar... Później już nie będzie odwrotu.

Planowana ilość graczy to 50 osób - zalecamy zatem szybkie zgłaszanie się, jeśli chcecie otrzymać możliwość wzięcia udziału w Larpie! Każdej zgłoszonej osobie zadamy kilka pytań, by dobrać odpowiednią postać. Umożliwimy także pewien wpływ na kreowanie założeń postaci. Pytacie dlaczego? Ten Larp jest budowany na długą i wyczerpującą rozgrywkę, zatem wymagane jest duże przywiązanie do postaci i jak najbardziej realistyczne odgrywanie... Pamiętajcie, by nie bać się strachu!

Sprawy stroju i wyposażenia postaci będą rozwiązywane poprzez emaile/inne metody komunikacji, ponieważ ciężko stwierdzić ogólnikowo, co komu będzie potrzebne. Archeologom na pewno przydadzą się rekwizyty takie jak lupa, kartki i ołówek, a wojskowi będą mile widziani z replikami broni palnej (najlepiej długiej, ale w razie czego wystarczy plastikowy pistolet), a także ubrani w pustynne moro (chociażby chusta na głowie, lub szyi jako znak rozpoznawczy). Latarki! Bez źródła światła nie da się zagłębić w mroczne krypty... Dokładne instrukcje otrzymacie wraz z postacią.

Zgłoszenia prosimy wysyłać pod adres unarun@ava.waw.pl.

Szczegóły:

"Miejsce: Syria, ruiny zamku El Kara Hadżar, 112km od Damaszku Czas: 15 grudnia 2012, 6:56 czasu moskiewskiego

Izraelski pocisk ziemia-ziemia w wyniku anomalii pogodowej zboczył z kursu i uderzył w południową ścianę XII-wiecznej twierdzy. Na miejsce został wysłany patrol ONZ mający sprawdzić ewentualne straty w ludności cywilnej zamieszkującej okolice zabytku i udzielenie pierwszej pomocy humanitarnej. Ofiar w ludności cywilnej nie stwierdzono. Po oględzinach budowli poinformowali sztab o obsunięciu się południowej ściany konstrukcji i odkryciu kamiennych, zapieczętowanych wrót nieznanego pochodzenia. Odkrycie obiektu wzbudziło niepokój wśród tubylców."

-wyjątek z raportu starszego sierżanta Eryka Ruckersa.

"Rząd Izraela i Syrii, po długich negocjacjach, ogłosiły czasowe zawieszenie broni. Ta umowa to zwieńczenie wielomiesięcznej pracy negocjatorów ONZ. W kuluarach mówi się nawet o trwałym rozejmie. Miejmy nadzieję, że stanie się to faktem już niedługo."

-fragment raportu agencji Reuters na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie

"Temat: Wakacje w Syrii Nadawca: dgenral@unesco.eu Adresat: marcsaddle@gb.post.eu

Szanowny Panie,

czy słyszał pan o ostatnich wydarzeniach w Syrii? Zakładam, że czyta pan gazety i ogląda telewizję. Ale teraz przedstawię panu tajne informacje, które nie zostały udostępnione opinii publicznej. Jeśli jest pan zainteresowany, proszę otworzyć załącznik. Jeśli nie, proszę o jak najszybsze skasowanie wiadomości i zachowanie dyskrecji.

*załącznik*

Na terenie Syrii znaleziono niezwykle cenny obiekt archeologiczny. UNESCO pragnie zaproponować Panu przewodnictwo nad ekspedycją archeologów, której celem będzie zbadanie wrót i ewentualna wyprawa w głąb kompleksu, którego szacowany wiek sięga dwudziestu trzech stuleci wstecz. Wyprawa ma zapewnioną ochronę oddziałów ONZ. Pomimo zawieszenia broni region wcale nie jest bezpieczny. Ma pan cztery dni na zebranie trzydziestoosobowego zespołu ekspertów. Pozwoliłem sobie przedłożyć kilka kandydatur, resztę zostawiam Pana ocenie. Proszę się nie martwić o sprzęt i transport."

-e-mail Dyrektora Generalnego UNESCO do Marca Saddle

"20 grudnia 2012

Ruszamy lada chwila. Wojskowi wrzeszczą jak opętani. Tak samo jak reszta są ogarnięci odczuwalnym, niepokojącym napięciem, jakby za tymi wrotami kryło się coś nieznanego i niepojętego. I do tego jeszcze ten pieroński upał! Mimo ogłuszającego warkotu silnika dźwigu wyrywającego wrota wszyscy w myślach powtarzamy jedyne słowo, jakie udało się odcyfrować z wrót. Un-Arun-Amar."

-z prywatnego dziennika Grigorija Wasiljewa

Copyright ©: code: Jottan gfx: Xaric

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 r.