AVANGARDA V

pl
eng
rus
Puchar Mistrza Mistrzw TrekSfera fantastyka rosyjska Blaszana Arena
TrekSfera

W ramach tegorocznej AVANGARDY odbędzie się TrekSfera. Będzie to największy od kilku lat zjazd fanów Star Treka, można więc spodziewać się wielu atrakcji. Pierwszą odsłoną TrekSfery był zlot zorganizowany w 2008 roku przez fanów z Małopolski, który odbył się na Uniwersytecie Jagiellońskim. W programie imprezy znalazły się wtedy prelekcje łączące Star Treka z tematyką naukową.

W tym roku organizacją TrekSfery zajęli się fani z Mazowsza we współpracy z dość liczną grupą osób z całego kraju, dla których inicjatywa konwentu okazała się bardzo ważna. Bieżąca edycja powstaje w kooperacji z twórcami konwentu AVANGARDA. Uzyskawszy tym sposobem wsparcie techniczno-logistyczne, organizatorzy TrekSfery mogli skupić się bardziej na tym, by uczynić swój program jak najbardziej atrakcyjnym dla szerokiej publiczności.

Wspomniany program TrekSfery opiera się na tym, co sami organizatorzy, jako fani, chcieliby zobaczyć, wybierając się na taki zjazd. Oto niektóre z szykowanych atrakcji:

  • prelekcje naukowe, prowadzone przez czołowych polskich naukowców z dziedziny fizyki, astrofizyki i socjologii;
  • spotkania z uczestnikami polskich i światowych projektów kosmicznych. (Trwają rozmowy na temat uczestnictwa w imprezie, w charakterze gościa honorowego, Mirosława Hermaszewskiego – pierwszego Polaka w kosmosie);
  • prezentacje filmów i relacji z aktualnych kosmicznych programów badawczych;
  • konkursy z nagrodami;
  • sesje RPG i LARPy w klimatach science-fiction;
  • turniej gry karcianej Star Trek CCG (pierwszej i drugiej edycji);
  • Premiera pierwszego odcinka polskiego fan-serialu "Star Trek – Horizon".
  • W maju będzie miał premierę nowy film "Star Trek XI", ukazujący całkiem nowe oblicze Treka, dlatego ten rok będzie dla fanów wyjątkowy. Organizatorzy Trek Sfery będą ubiegać się o prawa do projekcji filmu w ramach konwentu.

Siłą TrekSfery jest to, że tworzą ją ludzie z różnych środowisk trekowych i sci-fi. Dlatego też organizatorzy zapraszają do udziału i współpracy wszystkich zainteresowanych.

Więcej informacji na oficjalnej stronie TrekSfery.

Copyright ©: code: Jottan gfx: Xaric

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 r.